Zdrowie

Jak naturalnie i skutecznie pozbyć się toksyn z organizmu.

W dzisiejszym świecie jesteśmy ciągle narażeni na działanie toksyn. Dzieje się tak zwłaszcza, jeśli mieszkasz w pobliżu obszarów o ciężkim zanieczyszczeniu powietrza czy tam, gdzie dokonuje się oprysków pestycydami, spożywasz złej jakości i mocno przetworzone jedzenie, pijesz niefiltrowaną wodę albo żyjesz w domu, w którym znajdują się ogniska pleśni. Dodatkowo Twój organizm produkuje toksyczne śmieci będące produktem ubocznym przemiany materii, które muszą zostać wydalone, co może być znacznie utrudnione, jeśli masz problemy z trawieniem, zatokami, jesteś narażony na stres, Twój organizm jest osłabiony w wyniku zabiegu chirurgicznego lub wypadku, nie znajdujesz wystarczającej ilości czasu na sen, co powoduje ciągłe przemęczenie lub ciężko pracujesz fizycznie (dotyczy to także ćwiczeń).

Pojawia się oczywiste pytanie: Jak w naturalny i skuteczny sposób pozbyć się toksyn z organizmu tak, by cieszyć się oczyszczonym i zdrowym ciałem? Tu na szczęście z pomocą przychodzi nam błonnik.

Wiemy już od dziesięcioleci, że pokarmy bogate w błonnik są dla nas dobre. Eksperci zaobserwowali, że w wielu kulturach ludzie z czasem zrezygnowali z tradycyjnej diety i przyjęli zachodnie nawyki żywieniowe, zdominowane przez pokarmy przetworzone, znacznie uboższe w błonnik i o podwyższonej zawartości cukru, przez co stali się oni podatni na przybieranie na wadze oraz wiele chorób. W dwóch poprzednich artykułach pisaliśmy, jak błonnik przeciwdziała tyciu oraz jak wspomaga walkę ze zbędnymi kilogramami (http://bit.ly/chudnijnaturalnie oraz http://bit.ly/poprawsylwetke). Nie mniej istotną jego funkcją, która pozwala nam odzyskać zdrowie i witalność, jest jego zdolność oczyszczania naszego organizmu z toksyn.

Błonnik składa się z części rozpuszczalnej i nierozpuszczalnej. Rozpuszczalne włókna sprawiają, że wszelkie toksyny, metale ciężkie, a nawet substancje rakotwórcze znajdujące się w naszych jelitach przywierają do niego i dzięki temu nie są wchłaniane do krwiobiegu oraz nie odkładają się w naszym ciele. Błonnik nierozpuszczalny działa natomiast niczym szczotka, która wymiata z naszych jelit te wszystkie szkodliwe substancje. Gdyby nie obecność błonnika w naszym pożywieniu, nasze organizmy byłyby stale i skutecznie zatruwane.

Według zaleceń lekarzy należy jeść około 30 do 40 gramów błonnika dziennie, aby oczyszczanie z toksyn było w pełni możliwe.


native_przepisy

Otrzymuj sprawdzone przepisy na zdrowie!

Zawsze jako pierwsza oraz te niepublikowane!

Zyskaj zdrowie, spokój i urodę!

Szanuję Twoją prywatność. Zawsze możesz się wypisać z listy.

Pamiętajmy więc o tym, że włókna błonnika, pomimo tego że nie ulegają trawieniu przez nasz organizm, są mu niezbędne do tego, by odpowiednio regulować jego pracę i chronić go przed szkodliwym działaniem środowiska, w którym żyjemy. Należy pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości warzyw i owoców oraz produktów zbożowych i pełnoziarnistych, które są bogate w błonnik. Jednocześnie pijmy dużo wody (około dwóch litrów dziennie), a nasz układ trawienny odwdzięczy się nam bezproblemowym działaniem. Należy jednocześnie pamiętać, aby spożywane przez nas jedzenie było jak najmniej przetworzone. Im bardziej zdrowe i świeże, tym lepiej dla naszego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.